Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Serdecznie witamy

Projekty

Mamo, tato piję wodę!

Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

Najwyższy poziom merytoryczny udostępnianych treści gwarantują partnerzy programu Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka, którzy wspierają program od początku jego istnienia.

W ramach programu tworzone są przez ekspertów materiały edukacyjne służące do prowadzenia zajęć w przedszkolach, min. scenariusze lekcji. W ciągu dotychczasowych dziewięciu edycji programu, ponad milion przedszkolaków mogło zapoznać się z ich treścią i zdobyć cenną wiedzę o wodzie. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

Przez lata trwania programu aktywizujemy przedszkola, zachęcając dzieci i nauczycieli do wspólnej zabawy oraz udziału w konkursach. Angażowaliśmy również uczestników do udziału w wielu edukacyjnych projektach, podczas których całe rodziny brały udział w zaskakujących eksperymentach oraz przekonały się, że woda nie musi być nudna.

Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

 

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania
o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

 

Do tej pory w akcji wzięło już udział milion dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 400 000 dzieci z 5000 przedszkoli w całej Polsce.  Partnerem akcji jest telewizja TVN, a patronat medialny sprawuje  portal BlizejPrzedszkola.pl oraz CzasDzieci.pl.
 

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Dodatkowo, biorąc udział w specjalnym konkursie na najpiękniejsze miejsca w Polsce, przedszkola będą mieć szansę na wyjątkową wygraną. 

 

By uzyskać więcej informacji, zapraszamy do odwiedzania strony internetowej: www.przyjacielenatury.pl

 

"Bajka o zaczarowanej Legnicy"

 

W związku z kierunkami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 w których mowa o wychowaniu do wrażliwości na prawdę, dobro, kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie powstał projekt "Bajka o zaczarowanej Legnicy" autorstwa Marty Plaszczyk z Miejskiego Przedszkola nr 12 i Justyny Łukasiewicz z Miejskiego Przedszkola nr 6 dla dzieci słabowidzących. Głównym celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz dziecięcej wyobraźni, poznawanie swojego rodzinnego miasta oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami. 

 

Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy

Termin realizacji projektu: luty - maj 2022

W projekcie brała udział grupa Żabki 

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0


na lata 2021-2025

 

Realizacja programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

Priorytet 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”

Kierunek interwencji: 3.1. „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego”

 

Dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

 

Miejskie Przedszkole Nr 19 w Legnicy

 

DOFINANSOWANIE - 3 000 ZŁ

CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROGRAMU - 3 750 ZŁ

 

 

Metryczka

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-23 13:40przez:
Opublikowano:2021-04-23 09:42przez:
Podmiot udostępniający: Miejskie Przedszkole Nr 19 w Legnicy
Odwiedziny:430

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.